Blog

Hero

Jak wybrać kontener na gruz i odpady remontowo-budowlane? 

10 lipca 2023
 • Kontenery na gruz
gruz i odpady budowlane remontowe Warszawa

Istnieje wiele sytuacji, w których możesz potrzebować kontenera na gruz i inne odpady remontowo-budowlane. Wbrew pozorom, nie zalicza się do nich jedynie wyburzeń i rozbiórek, przebudów czy remontów, ale również prace porządkowe, takich jak opróżnianie piwnic, szop lub schowków oraz prace ogrodowe. Szerokie spektrum możliwego zastosowania kontenerów i worków na gruz sprawia, że znajdują one zastosowanie przy wielu różnych pracach, realizowanych zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy budowlane. Niestety, przyczynia się również do trudności w wyborze odpowiedniego rozwiązania. W poniższym wpisie podpowiadamy, jaki kontener warto wynająć do konkretnych prac.

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz?

Wynajęcie kontenera lub worka BigBag zwykle jest koniecznością dla każdego, kto nie ma warunków do składowania i przechowywania gruzu i/lub planów na jego wykorzystanie. Dlaczego?

Odpady budowlano-remontowe nie mogą być wyrzucane do pojemników na śmieci komunalne (przydomowych lub wspólnych kontenerów na osiedlach mieszkaniowych). Tym bardziej nie mogą być wyrzucane w miejscach, które nie są do tego przeznaczone – na tzw. dzikich wysypiskach, w lasach czy przy drogach. Takie działania są nie tylko nielegalne (grzywna w tym przypadku może wynieść nawet kilka tysięcy złotych), ale również szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Wynajem kontenera w Krymar to sposób na bezpieczne, legalne i wygodne pozbycie się odpadów remontowo-budowlanych, a także innych problematycznych śmieci, takich jak ziemia, gałęzie, trawa, kamienie, stare meble czy tzw. graty z opróżnianych pomieszczeń i budynków. 

Jak określić swoje zapotrzebowanie na wywóz gruzu?

Kontener należy dopasować do rodzaju, zakresu i skali planowanych prac. Aby oszacować rodzaj oraz ilość spodziewanych odpadów remontowo-budowlanych, spróbuj odpowiedzieć na kilka pytań:

 1. Jakie prace planujesz? Budowę domu, generalny remont, remont łazienki, rozbiórkę domu lub innego budynku bądź elementu architektury ogrodowej (np. szopa na narzędzia, altana)? Być może czekają Cię intensywne prace ogrodowe – budowa oczka wodnego, usunięcie sztucznego wzniesienia? A może masz w planach opróżnienie zagraconej piwnicy bądź komórki lokatorskiej?
 2. Czy planowane prace obejmują wyburzanie ścian działowych?
 3. Jakie odpady będą dominować na Twojej budowie? Gruz, ceramika, meble, graty, ziemia, kamienie?
 4. Jakie gabaryty będą miały Twoje odpady? Czy spodziewasz się dużych odpadów?
 5. Czy wśród materiałów, jakich zamierzasz się pozbyć, znajdują się odpady niebezpieczne, takie jak eternit, azbest, papa, wełna mineralna? Czy możliwe, że wśród odpadów znajdą się materiały skażone medycznie, środki chemiczne lub szczątki zwierzęce? Pamiętaj, że naszego pracownika należy poinformować o chęci utylizacji jakichkolwiek odpadów niebezpiecznych.
 6. Jak wiele odpadów może powstać na Twojej budowie? 
 7. Jak duży jest teren Twojej budowy? Jak duża jest przestrzeń, w jakiej możesz umieścić kontener na gruz?
 8. Czy możesz lub chcesz zachować część gruzu lub innych odpadów na własny użytek?

Jeżeli którekolwiek z powyższych pytać wzbudza Twoje wątpliwości, skonsultuj się z naszymi pracownikami. W zakładce kontakt znajdziesz nasze numery telefonów oraz adres e-mail. Możesz również odwiedzić nas w naszej siedzibie, na Staniewieckiej 1A w Warszawie (Praga-Północ).

Jak wybrać odpowiedni kontener na gruz?

W ofercie naszej firmy znajdują się kontenery na gruz oraz worki BigBag. Rozwiązania, które proponujemy, wpisują się w potrzeby osób prywatnych, remontujących niewielkie lokale, jak i przedsiębiorców, którzy prowadzą rozległe budowy.

Pojemność kontenera należy dopasować do rodzaju, gabarytu oraz ilości odpadów, jakie powstaną na skutek prowadzonych prac. Najczęściej przyjmuje się następujące zasady:

 • BigBag 1 m3– sprawdzi się przy niewielkich remontach, bez wyburzania ścian i wynoszenia gabarytów, np. przy skuwaniu płytek, pracach ogrodowych; kilka worków BigBag może zastąpić kontener w miejscach o ograniczonej przestrzeni;
 • kontener 2 m3 – podobnie jak BigBag, sprawdzi się przy małych pracach remontowych, jednak dzięki większym wymiarom może zmieścić również niewielkie meble lub inne gabaryty;
 • kontener 3 m3 – to pojemność odpowiednia przy niezbyt dużych remontach, w których przewidziane jest wyburzanie ściany działowej lub kucie ścian w celu poprowadzenia nowych instalacji;
 • kontener 5 m3 – taki kontener sprawdza się podczas dużych remontów (np. kapitalnego remontu mieszkania lub domu);
 • kontener 7 m3 (otwarty lub kryty) – zalecamy go osobom, które prowadzą remont domu jednorodzinnego lub mieszkania o dużym metrażu, 
 • kontener 9 m3najczęściejznajduje zastosowanie na placach budowy lub przy generalnych remontach dużych domów i budynków gospodarczych;
 • kontener 18 m3 – największy z oferowanych przez nas kontenerów to rozwiązanie na profesjonalne budowy, z zapotrzebowaniem na wywóz dużych gabarytów lub bardzo dużych ilości odpadów.

Powyższe informacje mogą przydać Ci się podczas planowania remontu i szacowania budżetu. Aby dowiedzieć się, jaki kontener będzie optymalny dla Twojej budowy, skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy rozwiązanie, które najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby i oczekiwania. 

Inne aktualności z tej kategorii

Lokalizacje w Warszawie (wszystkie dzielnice) i okolicach: