Blog

Hero

Kontenery na gruz Radzymin

5 sierpnia 2023
 • Kontenery na gruz
Kontener na gruz wywóz gruzu Radzymin

Jeśli rozważasz remont mieszkania, domu czy budowę domu. Przygotuj się nie tylko na zaangażowanie, ale także na natłok… odpadów budowlanych, a w tym gruzu. Każdy, nawet mały projekt, taki jak remont kuchni czy łazienki, prowadzi do powstania znacznych ilości gruzu (szczególnie jeżeli związane są z nim prace wyburzeniowe), betonu, cegieł, ceramiki, tynku, ziemi i wielu innych. Co z nimi zrobić? W Radzyminie nie jest dozwolone umieszczanie takich odpadów w zwykłych kontenerach na śmieci. Wymagane jest skorzystanie z specjalistycznej usługi, jaką jest wynajem kontenerów na gruz i prawidłowa utylizacja odpadów budowlanych.

Co robić z gruzem w Radzyminie, czego unikać…

Większa część odpadów pochodzących z remontów i budów jest klasyfikowana jako tzw. śmieci mieszane. W trakcie realizacji prac gruz jest często mieszany z innymi elementami, takimi jak płytki ceramiczne, panele, elementy instalacji czy stare meble, styropian, wełna mineralna, ziemia czy opakowania po materiałach budowlanych. Uniknięcie tego procesu jest zwykle niemożliwe. Ponadto, rzadko jest to ekonomicznie uzasadnione.

Owszem, tzw. czysty gruz może zostać użyty ponownie (na przykład przy wylewaniu fundamentów). Jednak w większości przypadków jego uzyskanie – wymagające stałej uwagi, aby nie został on pomieszany z innymi odpadami – oraz przechowywanie, często generują wiele problemów i wiążą się z dodatkowymi wysiłkami. Najczęściej nie jest to opłacalne.

W żadnym wypadku nie próbuj pozbywać się gruzu i odpadów budowlanych, wrzucając go do lokalnych kontenerów na odpady komunalne lub w inne nieprzeznaczone do tego miejsca (np. do lasu czy na tzw. dzikie wysypisko). W Radzyminie i zapewne każdym innym miejscu takie działania mogą skutkować mandatem w wysokości nawet 5 tysięcy złotych.

… Co zrobić z odpadami budowlanymi i gruzem w Radzyminie?

Gruz i inne odpady z budowy można samemu przewieźć do jednego z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Radzymine. Niestety, teoria jest często prostsza od praktyki. Przewóz gruzu w niewłaściwym pojeździe – na przykład w bagażniku samochodu – może prowadzić do poważnych uszkodzeń. To związane nie tylko z ciężarem czy ostrymi krawędziami odpadów, ale również z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem pozbycia się odpadów budowlanych jest skorzystanie z profesjonalnych usług. W naszej ofercie znajduje się możliwość wynajmu kontenerów na gruz i odpady lub worków BigBag wraz z usługą wywozu.

Wynajem kontenerów, jak to działa?

Spróbuj jak najprecyzyjniej oszacować, jak dużo gruzu i innych odpadów powstanie podczas twojego remontu, budowy czy rozbiórki. Pomyśl, jakiego rodzaju odpady mogą pojawić się w trakcie prac: gruz, drewno, metale, papier, szkło, ziemia, tworzywa sztuczne? Zajrzyj do naszej oferty wynajmu kontenerów i wybierz opcję, która najlepiej spełnia twoje potrzeby.

Do dyspozycji masz worki BigBag i kontenery o różnej pojemności – od 1 do 18 metrów sześciennych, co odpowiada ładowności od 1 do aż 18 ton. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby uzyskać profesjonalne porady, rozwiać wszelkie wątpliwości i zarezerwować wybraną usługę. Wybrany kontener (lub kontenery, jeśli używasz kilku na raz, co jest często wybieraną opcją na dużych budowach) jest dostarczany na miejsce we wskazanym czasie.

Nasza firma oferuje dostawę i odbiór kontenerów z całego Warszawy, Radzymina oraz innych miejscowości województwa mazowieckiego. Standardowy czas wynajmu kontenera to 2 tygodnie, ale jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do twoich potrzeb i oczekiwań. Dla stałych klientów mamy atrakcyjne promocje cenowe. W umówionym terminie odbieramy pełny kontener i wywozimy gruz z miejsca twojej budowy. Dzięki kompleksowej usłudze wynajmu kontenerów i wywozu gruzu w Warszawie, którą oferuje nasza firma, nie musisz się o nic martwić. Możesz skupić się na swoim remoncie lub budowie, bez obaw o zbieranie i utylizację odpadów.

Wynajem kontenerów Radzymin – dostępne kontenery i worki:

 • Worki Big Bag 1 m3– sprawdzi się przy niewielkich remontach, bez wyburzania ścian i wynoszenia gabarytów, np. przy skuwaniu płytek, pracach ogrodowych; kilka worków BigBag może zastąpić kontener w miejscach o ograniczonej przestrzeni;
 • kontener 2 m3 – podobnie jak BigBag, sprawdzi się przy małych pracach remontowych, jednak dzięki większym wymiarom może zmieścić również niewielkie meble lub inne gabaryty;
 • kontener 3 m3 – to pojemność odpowiednia przy niezbyt dużych remontach, w których przewidziane jest wyburzanie ściany działowej lub kucie ścian w celu poprowadzenia nowych instalacji;
 • kontener 5 m3 – taki kontener sprawdza się podczas dużych remontów (np. kapitalnego remontu mieszkania lub domu);
 • kontener 7 m(otwarty lub kryty) – zalecamy go osobom, które prowadzą remont domu jednorodzinnego lub mieszkania o dużym metrażu, 
 • kontener 9 m3 – najczęściejznajduje zastosowanie na placach budowy lub przy generalnych remontach dużych domów i budynków gospodarczych;
 • kontener 18 m3 – największy z oferowanych przez nas kontenerów to rozwiązanie na profesjonalne budowy, z zapotrzebowaniem na wywóz dużych gabarytów lub bardzo dużych ilości odpadów.

Jak my radzimy sobie z gruzem i odpadami budowlanymi?

Nasza firma zapewnia w pełni legalne usuwanie i utylizację odpadów powstałych podczas budowy lub remontu. Dbamy o to, aby stosowane przez nas metody były zgodne z ochroną środowiska.

Odpady, które mogą być zrecyklingowane, poddajemy procesowi recyklingu. Wśród nich znajdują się:

 • Czysty gruz (gruz, który został oczyszczony z innych odpadów) – beton i cegły są oczyszczane, a następnie rozdrabniane. Powstały materiał może być używany do utwardzania gruntu, produkcji betonu i asfaltu oraz w wielu innych celach.
 • Drewno – resztki stolarki okiennej i drzwiowej, belki szalunkowe i inne elementy drewniane mogą być wykorzystane na przykład do produkcji płyt wiórowych.
 • Złom – na początku jest sortowany ze względu na typ surowca (stal, metale kolorowe, żeliwo itp.). Następnie jest oczyszczany i przetapiany.
 • Pozostałe odpady budowlane, które nie nadają się do recyklingu, są przewożone na składowiska, gdzie są bezpiecznie przechowywane, lub do spalarni, gdzie są utylizowane.

Zobacz nasz cennik kontenerów i wywozu gruzu w Radzyminie.

Radzymin mapa

Inne aktualności z tej kategorii

worki bigbag na gruz
6 grudnia 2023
 • Kontenery na gruz

Worki Big Bag a ekologia

Branża budowlano-remontowa nie jest bez wpływu na środowisko naturalne. Warto więc zmniejszać emisję gazów cieplarnianych oraz redukować ilość odpadów tam, gdzie to możliwe. Sprawdź, jak […]

Czytaj więcej

Lokalizacje w Warszawie (wszystkie dzielnice) i okolicach: