Blog

Hero

Kontenery na gruz Marki

26 lipca 2023
 • Kontenery na gruz
wywóz gruzu kontenery na gruz marki

Wywóz gruzu i wynajem kontenerów w Markach.

Bez względu jakiego typu prace budowlane czy remontowe masz w planach, jedno jest niezmiennym faktem – na terenie prac zawsze zgromadzi się gruz czy inne odpady, które trzeba skutecznie usunąć. Nawet jeśli planujesz mało znaczący remont jednopokojowego mieszkania czy poszczególnych pokoi w swoim domu, najprawdopodobniej konieczne będzie skorzystanie z usług wynajmu kontenera i wywozu gruzu z Marek. Czy ten widok Cię przeraża? Nie ma takiej potrzeby! Zobacz, jak prosto możesz zorganizować wywóz gruzu, współpracując z naszym przedsiębiorstwem.

Odpady pochodzące z prac remontowych czy budowlanych są efektem niemal każdej realizowanej inwestycji. Wystarczy przeprowadzić prace takie jak wykucie płytek, wymiana armatury, stolarki, wyburzenie ścianek działowych czy zamiana instalacji, by powstały resztki, często w znacznej ilości.

Dlaczego odpady z prac remontowo-budowlanych są wyjątkowe na tle innych śmieci? Głównie dlatego, że nie można ich po prostu wyrzucić do zwykłego śmietnika – niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym i samemu napełniasz swoje pojemniki, czy korzystasz z kontenerów komunalnych w obrębie jednego z osiedli w Markach. Porzucenie odpadów z prac remontowych czy budowlanych w miejscu nieprzeznaczonym do tego, może skutkować karą w postaci grzywny, której wartość może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Jedyną metodą na legalne pozbycie się tego typu odpadów na własną rękę, jest przetransportowanie ich do PSZOK przy ulicy Dużej 3 w Markach. Niestety, najczęściej wiąże się to z potrzebą dysponowania specjalistycznym pojazdem, przystosowanym do przewozu ciężkiego i kłopotliwego ładunku.

Jakie elementy są uznawane za odpady pochodzące z prac remontowych lub budowlanych? Przyjrzyjmy się:

 • Czysty gruz – w tej kategorii mamy do czynienia z odpadami betonowymi (wynikającymi z rozbiórek lub wyburzeń ścian działowych), cegłami oraz ziemią niezawierającą zanieczyszczeń oraz innych rodzajów odpadów.
 • Mieszany gruz – to klasyfikacja obejmująca wcześniej wspomniane odpady, ale także płyty kartonowo-gipsowe, styropian, płytki ceramiczne, terakotę, elementy armatury łazienkowej.
 • Gruz zanieczyszczony odpadami pochodzącymi z remontów i budów – w tej grupie, poza czystym gruzem, znajdują się kawałki tynku, paneli podłogowych i ściennych, resztki złomu, a także różne opakowania po materiałach budowlanych (w tym folie malarskie).
 • Inne odpady – to drewno, szkło, elementy wyposażenia wnętrz (w tym różnego rodzaju meble, elektrośmieci), plastik, styropian.
 • Odpady zielone – do tej kategorii zalicza się gruz zanieczyszczony odpadami biodegradowalnymi pochodzącymi z prac budowlanych, takimi jak gałęzie, trawa, liście.

Wykorzystując powyższy wykaz, możesz przemyśleć, jakie typy odpadów pochodzących z prac remontowych i budowlanych powstaną na Twoim terenie. To pomoże nam skrojona na miarę propozycję dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Uwaga! Koniecznie poinformuj naszych pracowników, jeżeli planujesz wyrzucić do kontenera materiały potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia i środowiska, takie jak eternit, azbest czy papa.

Wywóz gruzu – Marki i okolice

Najskuteczniejszym rozwiązaniem na pozbycie się gruzu oraz innych odpadów pochodzących z remontów czy prac budowlanych w Markach jest skorzystanie z profesjonalnej usługi. Nasza firma gwarantuje możliwość komfortowego, bezpiecznego i w pełni zgodnego z prawem wywozu odpadów.

Kiedy zdecydujesz się na współpracę z nami, możesz całkowicie skoncentrować się na prowadzonych pracach remontowych – nie musisz martwić się o magazynowanie gruzu, organizowanie transportu czy znalezienie odpowiedniego miejsca do utylizacji. Nie trzeba też stresować się kwestiami prawnymi i ewentualnymi grzywnami – wszystko jest realizowane w pełni legalnie, zgodnie z obowiązującymi standardami i z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Jak rozpocząć współpracę z Krymar i zorganizować wywóz gruzu z Marek lub okolic? Prościej niż myślisz:

 • Zidentyfikuj – o ile to możliwe – jak dużo odpadów może powstać podczas prac na Twoim terenie. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, skonsultuj się z naszymi specjalistami. Pomogą Ci ocenić, jak dużo odpadów może wytworzyć Twój projekt.
 • Wskaż, jaki rodzaj odpadów ma trafić do kontenerów. Proponujemy korzystać z klasyfikacji, którą prezentowaliśmy w poprzedniej części artykułu.
 • Rozważ, jakie ustawienie kontenerów okaże się najbardziej efektywne na terenie prowadzonych prac remontowo-budowlanych. Jeżeli przestrzeń jest szeroka, optymalnym wyborem może być rozmieszczenie kilku mniejszych kontenerów w strategicznych punktach (zamiast jednego dużego kontenera). Zapoznaj się z naszym asortymentem kontenerów na gruz w Markach.
 • Skontaktuj się z naszymi doradcami i zamów kontener na okres wynajmu. Dostarczymy go w wybrane miejsce w Markach(lub gdziekolwiek indziej w województwie mazowieckim), w uzgodnionym dniu i godzinie.

Z kontenera masz możliwość korzystania przez 2 tygodnie. Po tym czasie istnieje opcja przedłużenia najmu na kolejny okres.

W umówionym terminie zorganizujemy wywóz gruzu – nasi specjaliści odbierają napełniony kontener i dbają o utylizację jego zawartości.

Rodzaje kontenerów na odpady – Marki:

 • Worki Bi gBag 1 m3– sprawdzi się przy niewielkich remontach, bez wyburzania ścian i wynoszenia gabarytów, np. przy skuwaniu płytek, pracach ogrodowych; kilka worków BigBag może zastąpić kontener w miejscach o ograniczonej przestrzeni;
 • kontener 2 m3 – podobnie jak BigBag, sprawdzi się przy małych pracach remontowych, jednak dzięki większym wymiarom może zmieścić również niewielkie meble lub inne gabaryty;
 • kontener 3 m3 – to pojemność odpowiednia przy niezbyt dużych remontach, w których przewidziane jest wyburzanie ściany działowej lub kucie ścian w celu poprowadzenia nowych instalacji;
 • kontener 5 m3 – taki kontener sprawdza się podczas dużych remontów (np. kapitalnego remontu mieszkania lub domu);
 • kontener 7 m(otwarty lub kryty) – zalecamy go osobom, które prowadzą remont domu jednorodzinnego lub mieszkania o dużym metrażu, 
 • kontener 9 m3 – najczęściejznajduje zastosowanie na placach budowy lub przy generalnych remontach dużych domów i budynków gospodarczych;
 • kontener 18 m3 – największy z oferowanych przez nas kontenerów to rozwiązanie na profesjonalne budowy, z zapotrzebowaniem na wywóz dużych gabarytów lub bardzo dużych ilości odpadów.

Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i przedsiębiorcami z Marek, Warszawy i okolic. Firmom remontowo-budowlanym, które nawiązują z nami stałą współpracę, oferujemy znaczne rabaty cenowe. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy zrobić dla Ciebie.

Inne aktualności z tej kategorii

Lokalizacje w Warszawie (wszystkie dzielnice) i okolicach: