Blog

Hero

Wywóz gruzu i wynajem kontenerów – Warszawa

10 lipca 2023
 • Kontenery na gruz
wywóz gruzu kontener na gruz Warszawa

Planujesz remont, budowę domu lub budynku usługowego w Warszawie?

Przygotuj się nie tylko na dużo pracy, ale również na dużo… odpadów remontowo-budowlanych. Każda, nawet niewielka modernizacja, taka jak remont łazienki czy kuchni, generuje pokaźne ilości gruzu (zwłaszcza jeżeli prace obejmują wyburzanie ścian), betonu, cegieł, elementów ceramiki, tynku, ziemi i wielu innych.

Co z nimi zrobić?

W Warszawie zakazane jest umieszczanie tego typu odpadów w pojemnikach na śmieci komunalne. Konieczne jest wynajęcie kontenera na gruz i wywóz oraz utylizacja odpadów remontowo-budowlanych we właściwy sposób.

Czego nie robić z gruzem w Warszawie…


Większość odpadów remontowo-budowlanych zalicza się do tzw. śmieci mieszanych. Podczas prowadzonych prac gruz łączy się z innymi materiałami, takimi jak płytki ceramiczne, panele podłogowe, elementy armatury czy starych mebli, styropian, wełna mineralna, ziemia, opakowania po materiałach budowlanych. Mieszania odpadów najczęściej nie sposób uniknąć. Co więcej, nie zawsze się to opłaca.


To prawda, że tzw. czysty gruz można wykorzystać ponownie (np. przy wylewaniu posadzek). W większości przypadków uzyskanie go – nieustanne pilnowanie, by nie został wymieszany z żadnymi innymi odpadami – oraz składowanie nastręcza wiele trudności i wiąże się z dodatkową pracą. Zwykle jest to zwyczajnie nieopłacalne.

W żadnym wypadku nie próbuj wyrzucać gruzu do osiedlowych kontenerów na śmieci komunalne lub w inne miejsce, które nie jest do tego przeznaczone (np. do lasu czy tzw. dzikie wysypisko). W Warszawie może to grozić grzywną w wysokości nawet 5 tysięcy złotych.


… i co zrobić z gruzem w Warszawie?


Gruz wraz z innymi odpadami, które powstają na budowie, można samodzielnie dostarczyć do jednego z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Warszawie. Niestety, to co wydaje się proste w teorii, rodzi wiele problemów natury praktycznej. Przede wszystkim, przewóz gruzu niedostosowanym pojazdem – np. w bagażniku samochodu osobowego – grozi jego poważnym uszkodzeniem. Nie tylko ze względu na ciężar czy ostre krawędzie odpadów, ale również na trudne do usunięcia zabrudzenia.

Najlepszym sposobem na pozbycie się odpadów remontowo-budowlanych jest skorzystanie ze specjalistycznych usług. W ofercie naszej firmy znajdziesz m.in. możliwość wynajęcia kontenera lub worków BigBag oraz wywóz gruzu.

Jak wygląda to w praktyce?

 • Postaraj się możliwie jak najdokładniej oszacować, jak wiele gruzu i innych odpadów może powstać podczas Twojego remontu, budowy czy rozbiórki.
 • Zastanów się, jakiego rodzaju odpady mogą powstać w toku prac: gruz, drewno, metale, makulatura, szkło, ziemia, tworzywa sztuczne?
 • Sprawdź naszą ofertę wynajmu kontenerów i wybierz rozwiązanie, które najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby. Do wyboru masz worki BigBag oraz kontenery o zróżnicowanej pojemności – od 2 do 18 metrów sześciennych, co odpowiada ładowności od 2 do nawet 18 ton.
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby skorzystać z fachowej porady, rozwiać jakiekolwiek wątpliwości i zarezerwować wybraną opcję z oferty.
 • Wybrany kontener (lub kontenery na gruz, jeżeli korzystasz z kilku jednocześnie, co jest rozwiązaniem często wybieranym na większych budowach) zostaje dostarczony w wybrane miejsce we wskazanym terminie. Nasza firma oferuję dostawę kontenerów oraz wywóz gruzu ze wszystkich dzielnic Warszawy oraz pozostałych miejscowości z województwa mazowieckiego.
 • Standardowy czas wynajmu kontenera wynosi 2 tygodnie, jednak z chęcią dopasujemy się do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dla osób oraz firm, które regularnie korzystają z naszych usług, przygotowaliśmy korzystne promocje cenowe.
 • W umówionym terminie odbieramy wypełniony kontener i wywozimy gruz z Twojej budowy.

Dzięki kompleksowej usłudze wynajmu kontenerów i wywozu gruzu w Warszawie, jaką oferuje Krymar, nie musisz o nic się martwić. Możesz skupić się na remoncie lub budowie, bez obaw o zbiórkę i utylizację odpadów.

W jaki sposób pozbywamy się gruzu i odpadów budowlanych?


Nasza firma gwarantuje w pełni legalny wywóz i utylizację śmieci, gruzu i innych odpadów budowlanych, które powstają na budowach oraz w remontowanych mieszkaniach i obiektach. Dbamy o to, by rozwiązania, jakie stosujemy, były przyjazne dla środowiska naturalnego.

 • Odpady, które mogą zostać wykorzystane ponownie, poddawane są recyklingowi. Zalicza się do nich m.in.: Czysty gruz (gruz oczyszczony z wszelkich innych odpadów) – beton i cegły zostają oczyszczone, a następnie poddane procesowi kruszenia. Powstały materiał może zostać wykorzystany do utwardzania gruntu, produkcji mieszanek betonowych i asfaltowych oraz wielu innych.
 • Drewno – pozostałości stolarki okiennej i drzwiowej, belki szalunkowe i inne elementy drewniane mogą zostać wykorzystane np. do produkcji płyt wiórowych.
 • Złom – w pierwszej kolejności zostaje poddany selekcji ze względu na surowiec (stal, metale kolorowe, żeliwo etc.). Następnie poddawany jest procesowi oczyszczania i przetapiania.

Pozostałe odpady remontowo-budowlane, które nie nadają się do recyklingu, przewożone są na wysypiska, gdzie są w bezpieczny sposób składowane lub do spalarni, gdzie zostają zutylizowane.

Sprawdź: cennik kontenerów na gruz

Inne aktualności z tej kategorii

21 sierpnia 2023
 • Kontenery na gruz

Kontenery na odpady Ząbki

Ząbki – wywóz gruzu, kontenery Firma KRYMAR oferuje wywóz gruzu w Ząbkach oraz w okolicznych miejscowościach np Warszawa, Marki, Wołomin, Tłuszczu czy Legionowo. Usługi wywozu […]

Czytaj więcej

Lokalizacje w Warszawie (wszystkie dzielnice) i okolicach: